Sügise algus 2024

Rahvakalendri järgi tähistatakse sügise algust sügisesele pööripäeval 22. või 23. septembril. Eesti rahvakalendris on mihklipäev pööripäevalähedane suve lõpu ja sügise alguse püha.

Sügisepühad on seotud põllumajanduse ja saagikoristusega ning tähistavad suve lõppu ja sügise saabumist. Traditsiooniliselt toimusid sellel ajal põllutöödega seotud rituaalid ja talitused ning tähistati aastaaegade vaheldumist. Sügisepühade ajal korraldati sageli ka laatasid, kus müüdi talveks vajalikke toiduaineid ja esemeid.

Millal on sügise algus?

  • Sügise algus 2024. aastal – 22. september (kell 12:44)
  • Sügise algus 2025. aastal – 22. september (kell 18:20)
  • Sügise algus 2026. aastal – 23. september (kell 00:06)

sügise algus

Sügise saabudes muutub ilm ja kliima jahedamaks ning päevad muutuvad lühemaks. Puud ja taimed hakkavad kaotama oma lehti ning loodus värvi. Ilm võib olla vahelduv, sealhulgas jahedamad temperatuurid, vihmased päevad ja tuulised ilmad. Sügiseses õhus võib tunda juba talve lähedust.

Suve lõpus ja sügise alguses on siiski veel mitmeid tegevusi ja meelelahutust, mida saab nautida. Inimesed naudivad sageli viimaseid sooje päevi ja teevad väljasõite loodusesse. Sügis on tuntud ka seente korjamise hooaja alguse poolest, kus inimesed lähevad metsa seeni otsima. Lisaks on sügis aeg, mil saab nautida ilusat lehestikku ja looduse värve ning teha pikemaid jalutuskäike metsas või pargis.

Sügis on sageli peetud ilusaks aastaajaks mitmel põhjusel. Sügis pakub loodusele kauni värvide paletti, kui puud muutuvad kuldseks, punaseks ja oranžiks ning loovad maalilise maastiku. Sügis toob kaasa rahuliku ja vaikse õhkkonna, kus inimesed võivad nautida rahu ja vaikust pärast sageli aktiivset suve. Sügis on aeg, mil inimesed naudivad sooja teed või kohvi ning veedavad aega hubastes siseruumides, lähedaste seltsis.

Sügis on ka aeg enesele pühendumiseks ja uute alguste tegemiseks. Paljud inimesed naasevad sügisel tööle või kooli ning seavad endale uusi eesmärke.