Sõbrapäev ehk valentinipäev – 14. veebruar

Valentinipäev on preester Valentini mälestuspäev. Ta suri oma usuliste veendumuste nimel 269. aastal ning kuulutati hiljem pühakuks. Päeva seos armastajatega on pärit Inglismaalt. Sõbrapäev jõudis Eestisse 1990. aastatel põhjanaabrite eeskujul. Populaarseks sai see kõigepealt noorte ja laste hulgas. Seda hakati tähistama koolides ja lasteaedades.

sõbrapäev

See päev on pühendatud sõprusele ja armastusele ning seda peetakse paljudes riikides üle maailma. Valentinipäeva kui armastajate päeva sümboliteks on punane süda ja tuvipaar. Tavaliselt väljendatakse sõpradele ja lähedastele oma sõprust ja tänulikkust. See võib tähendada kingituste tegemist – nt pisikesi kingitusi, sõbrapäevakaarte, lilli või maiustusi. See on võimalus näidata sõpradele, kui palju nad meile tähendavad ja kui olulised nad meie elus on.

Rahvakalendris on sõbrapäev igal aastal 14. veebruaril.

“Kui soovid, et sind armastataks, ole armastusväärne.”

Kuidas tähistada sõbrapäeva?

Sõbrapäev on suurepärane võimalus veeta aega lähedaste sõpradega. Siin on mõned ideed, mida saate sõpradega sõbrapäeval teha:

  • Pidu – korraldage sõpradega väike pidu, kus saate koos lõbutseda, süüa head toitu ja juua jooke. Tehke sõbrapäevateemalisi mänge või võistlusi.
  • Kino – minge koos sõpradega kinno ja vaadake mõnda huvitavat filmi. Pärast filmi võite arutada ja jagada muljeid.
  • Õhtusöök väljas – broneerige laud mõnes toredas restoranis või kohvikus ja nautige õhtusööki koos sõpradega. See on suurepärane võimalus lähedasi hetki jagada.
  • Kokkamine – kui teie sõbrad armastavad kokata, võite kokku saada ja valmistada üheskoos mõne maitsva õhtusöögi.
  • Vaba aeg looduses – kui teil on lähedal looduslikke ilusaid kohti, võite minna matkama, piknikule või lihtsalt värskes õhus aega veetma.
  • Mängude õhtu – korraldage mänguõhtu, kus saate mängida lauamänge, kaarte või videomänge.
  • Spa-puhkus – kui soovite end hellitada, võite minna spaasse või teha kodus ise spaapäeva, kus saate teha nt näomaske, lõõgastuda ja lihtsalt enda eest hoolitseda.
  • Heategevus – osalege koos sõpradega heategevuslikul üritusel või tegevusel. Minge sõpradega sõbrapäeval mõnda vabatahliku- või heategevusorganisatsiooni ja aidake neid. Näiteks kasside turvakodud otsivad alati vabatahtlike.
  • Kunsti ja käsitöö – kui olete loomingulised inimesed, siis saate koos kunsti ja käsitööga tegeleda. Looge midagi ilusat või osalege mõnes töötoas.
  • Sõbrapäeva kaart – tee sõbrale ise kaunis kaart ja kirjuta sinna sisse sõbrapäeva luuletused.

Oluline on meeles pidada, et sõbrapäev on aeg sõprade ja lähedaste inimestega ühenduse loomiseks ja nautimiseks. Valige tegevus, mis teile kõige rohkem meeldib ja mis sobib teie sõprade huvidega. Kõige olulisem on veeta aega koos ja luua toredaid mälestusi.