Ülemaailmne šokolaadipäev

Ülemaailmne šokolaadipäev, mida tähistatakse 7. juulil, on pühendatud šokolaadi nautimisele ja selle imelise maiuse tähistamisele. Päev annab inimestele üle kogu maailma võimaluse nautida šokolaadi erinevates vormides, olgu see siis tahvelšokolaad, šokolaadikompvekid, trühvlid, šokolaadikook või muud šokolaadist valmistatud maiused.

Šokolaad on toiduaine, mida valmistatakse kakaopuu vilja seemnetest. See on tavaline koostisosa paljudes maiustustes nagu kommid, jäätis, küpsised ja koogid.

Ülemaailmne šokolaadipäev

Šokolaadijooki hakati tarbima juba 6. sajandil maiade poolt, kes elasid tänapäeva Lõuna-Mehhikos, kus kasvasid metsikud kakaopuud. Maiad röstisid kakaoubasid, seejärel purustasid ja valmistasid veega ning vürtsidega jooki nimega chocolatl.

Aastal 1502 jõi Christopher Kolumbus Ameerikas oma esimese šokolaadijoogi ja tõi kingituseks kaasa kakaoube. Kuigi tol ajal ei hinnatud kakaoubasid kõrgelt, jõudis šokolaad Euroopasse alles 1529. aastal.

Šokolaadi tavaliselt seostatakse leiutisega Bristolis asuva ettevõtte Fry&Sons poolt, kes müüs 1847. aastal toodet, mida paljud peavad esimeseks šokolaaditahvliks.

Üheks toredaks viisiks selle päeva tähistamiseks on kinkida šokolaadi oma sõpradele. See võib olla väike žest, mis näitab hoolivust ja jagab magusat rõõmu. Paljud poed ja kohvikud pakuvad sel päeval eripakkumisi.

Šokolaad on juba sajandeid olnud oluline osa inimeste elust, pakkudes naudingut ja olles tähtis element erinevates rituaalides ja traditsioonides.