Ülemaailmne pinhole-fotograafia päev

Ülemaailmne pinhole-fotograafia päev on igal aastal aprilli viimasel pühapäeval.

Pinhole fotograafia on fotograafia vorm, kus kaamera asemel kasutatakse väga väikese auguga (pinhole) valgustatud kasti või konteinerit. Pinhole’i avaus on väga väike, tavaliselt umbes 0,2-0,5 mm läbimõõduga, mis võimaldab valgusel siseneda kaamerasse ja projitseerida pildi pildisensorile või filmile.

Ülemaailmne pinhole-fotograafia päev

Pinhole fotograafia põhineb optikaliste põhimõtete kasutamisel, kus valgus kiirgub objektilt, läbib väikese ava ja kuvab tagurpidi kujutise valgustundlikule materjalile. Kuna avaus on väga väike, on pildi teravussügavus suurem ja kogu pilt on pildistatud teravana. Pinhole’i fotod omavad sageli pehmemat ja unikaalset visuaalu, mis erineb tavalise kaameraobjektiividega tehtud fotodest.

Pinhole harrastajad ehitavad sageli oma pinhole kaameraid ise, mis võivad olla valmistatud erinevatest materjalidest, nagu papp, metall või isegi vana konservikarp. Pinhole fotograafia on loov ja kunstiline viis pildistamiseks, mis võimaldab katsetada valgustamise ja säritusega ning luua erilise atmosfääri ja põnevaid efekte. Seda tehnikat kasutatakse sageli ka kunstiprojektides ja eksperimentaalses fotograafias.