Ülemaailmne piimapäev on igal aastal 1. juunil. See päev on pühendatud piimatoodetele ja piimandusele. See tähtpäev on muutunud oluliseks sündmuseks, mida tähistatakse üle kogu maailma. Ülemaailmse piimapäeva algatus sai alguse ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsioonilt (FAO) aastal 2001, et tõsta teadlikkust piima ja piimatoodete tähtsusest tervisliku toitumise osana.
Piim on üks olulisemaid toiduaineid, mis pakub inimestele olulisi toitaineid, sealhulgas valke, vitamiine ja mineraalaineid. Piimatoodetest saadav kaltsium aitab tugevdada luustikku ning piimarasvades leiduvad rasvhapped on olulised ajule ja närvisüsteemile. Seega on piim ja piimatooted hädavajalikud osad tasakaalustatud toitumises.
Piimapäev on mõeldud nii nendele, keda huvitab ja puudutab piimandus ning piimatoodete tootmine. Kui ka neile, kellele lihtsalt meeldib piima juua. See tähtpäev on võimalus meelde tuletada tervisliku toitumise põhimõtteid ning propageerida looduslike toodete kasulikkust. Enamasti tähistatakse seda päeva lihtsal ja lõbusal viisil, kus pakutakse degustatsioone erinevatest piimatoodetest.
Eestis korraldavad piimapäeva Põllumajandusministeerium, Eesti Piimaliit ja Eesti Piimandusmuuseum. Esimene piimapäev toimus Eesti Piimandusmuuseumis Imaveres Järvamaal 16. oktoobril 2004. Sellest ajast alates on piimapäev muutunud populaarseks sündmuseks, mis toob kokku piimandushuvilised, talunikud, piimatööstuse esindajad ja kogukonnad üle Eesti. Piimapäeval tutvustatakse piimatoodete valmistamise protsesse ning toimuvad loengud ja töötoad, kus jagatakse teadmisi ja kogemusi piimanduse valdkonnast. Piimapäev on suurepärane võimalus propageerida kodumaist piimatööstust ja tõsta esile Eesti talunikke, kes panustavad kvaliteetsete piimatoodete tootmisesse.