Ülemaailmne headusepäev

Ülemaailmne Headusepäev (World Kindness Day) tähistatakse igal aastal 13. novembril. Selle päeva eesmärk on julgustada inimesi üle kogu maailma tegema headustegusid ning levitama sõbralikkust ja lahket suhtumist üksteise suhtes.

Headusepäev sai alguse 1998. aastal Singapuris toimunud konverentsil, kus osalejad leidsid, et maailmas on vaja rohkem headust ja sallivust. Päeva kuulutas ametlikult välja ÜRO ning see on levinud üle kogu maailma, innustades inimesi olema sõbralikud, hoolivad ja abivalmid oma igapäevaelus.

Ülemaailmsel headusepäeval julgustatakse inimesi tegema heategusid nii võõrastele kui ka lähedastele. Need võivad olla lihtsad sõbralikud žestid, näiteks naeratamine või komplimendi tegemine. Samuti suuremad teod, nagu heategevuslikud annetused, vabatahtlik töö või abistamine abivajajatele.

Ülemaailmne headusepäev on meeldetuletus, et igaühel on võimalus muuta maailma paremaks kohaks väikeste või suurte headustegudega. See päev rõhutab sõbralikkuse, kaastunde ja lahke suhtumise tähtsust ning toob esile headuse jõu ja mõju meie ühiskonnas.