Rahvakalendri järgi tähistatakse talve algust talvisel pööripäeva – 21. või 22. detsembril. Päeval, mil päevad on lühimad ja ööd kõige pikemad.
Talvisel pööripäeva ajal tähistatakse talve saabumist ja seda, et päevad hakkavad jälle pikemaks muutuma. Traditsiooniliselt korraldatakse jõulude ajal pere- ja sõprade kokkusaamisi ning tähistatakse seda aega erinevate pidustustega – nt jõulupühad.
Millal on talve algus?
- Talve algus 2023. aastal – 22. detsember (kell 03:28)
- Talve algus 2024. aastal – 21. detsember (kell 09:20)
- Talve algus 2025. aastal – 21. detsember (kell 15:03)
- Talve algus 2026. aastal – 21. detsember (kell 20:50)
Talve saabudes muutub ilm ja kliima külmaks ning päevad on lühikesed. Talvel võib olla külm ja külm tuul, lumetormid ja lumesadu. Ilm talve alguses võib varieeruda erinevates piirkondades, mõnes kohas võib olla lumine talv, samas kui teistes kohtades vähem lund. Talve kõige külmemad kuud jäävad sageli jaanuarisse ja veebruarisse.
Talv on sageli peetud ilusaks aastaajaks mitmel põhjusel. Lumi toob kaasa maagilise ja lumise maastiku, mis muudab kogu ümbruse valgeks ning loob maalilise vaate. Talv võib olla seotud rahuliku ja vaikse õhkkonnaga, eriti kui lumi vaikust peegeldab. Talv pakub ka võimalusi talispordi ja muude talvega seotud tegevuste harrastamiseks – nagu suusatamine, lumelauasõit, kelgutamine ja jäähoki.
Talv on ka aeg, mil tähistatakse mitmeid olulisi pühi ja traditsioone, näiteks jõule ja aastavahetust. Need pühad loovad erilise ja rõõmsa atmosfääri ning annavad inimestele võimaluse veeta aega lähedaste ja perega ning jagada rõõmu.