Suve algus 2024

Rahvakalendri järgi tähistatakse suve algust jaanipäeval, mis langeb 24. juunile. Suvine pööripäev on astronoomilise suve algus. Sel päeval on pikim päev ja lühim öö. Jaanipäev on aga üks olulisemaid suviseid tähtpäevi paljudes Euroopa riikides, sealhulgas Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis ja Norras.

Jaanipäeva tähistamine on seotud pikkade suveöödega ning sellel päeval kogunevad inimesed sageli loodusesse või mere äärde, et nautida pikkade päevade ja lühikeste ööde aega. Traditsiooniliselt süüdatakse jaanituli, mida ümbritsevad rõõmsameelsed inimesed, kes laulavad ja tantsivad ning naudivad koosolemist.

Millal on suve algus?

Millal algab suvi?

  • Suve algus 2024. aastal – 20. juuni (kell 20:51)
  • Suve algus 2025. aastal – 21. juuni (kell 02:42)
  • Suve algus 2026. aastal – 21. juuni (kell 08:25)

suve algus

Suve algus toob kaasa soojema ilmaga seotud muutused. Ilm ja kliima suve alguses võivad varieeruda sõltuvalt geograafilisest asukohast, kuid paljudes piirkondades on suvi tuntud päikesepaiste, soojade temperatuuride ja vähem vihma poolest. Tavaliselt on suvel pikemad päevad ja lühemad ööd, mis annavad rohkem aega päikese nautimiseks ning väljas tegevuste jaoks.

Suvel on mitmeid võimalusi tegevusteks ja meelelahutuseks. Inimesed lähevad sageli randa ujuma ning päevitama. Suvised tegevused hõlmavad ka piknikke, matkamist, jalgrattasõitu, grillimist, aiatöid, festivalide ja kontsertide külastamist ning puhkamist pere ja sõpradega. Paljud inimesed kasutavad suvevaheaega reisimiseks ja uute paikade avastamiseks.

Suvi on sageli seostatud ilu ja rõõmuga, kuna see on aeg, mil loodus on täis värvikirevust. Puud on täies lehes, lilled õitsevad ning loodus muutub rohelisemaks ja elavamaks. Suvi pakub võimalust nautida looduse ilu, sealhulgas kaunist päikeseloojangut ja päikesetõusu ning õues veedetud aega pikkade suveõhtutega.