Rahvusvaheline kleidi kandmise päev

Rahvusvaheline kleidi kandmise päev on igal aastal 1. juunil. Mujal maailmas tähistatakse ka rahvusvahelust seelikupäeva ja kleidipäeva aga nende kõigi päevate mõte on sama:

  • Rahvusvaheline kleidipäev (National Dress Day) – 6. märts
  • Rahvusvaheline seelikupäev (National Skirt Day) – 10. märts
  • Rahvusvaheline kleidi kandmise päev (Wear a Dress Day) – 1. juuni

Rahvusvaheline kleidi kandmise päev

Rahvusvahelise kleidipäeva saab tähistada on mitmel viisil. Kõige lihtsam ja ilmselgem viis on päeva tähistada sellega, et kannate sel päeval kleiti või seelikut. Oma lemmik klieidpilte saate jagada sotsiaalmeedias kasutades teemavidet #NationalDressDay.

Rahvusvaheline kleidipäev on suurepärane võimalus näidata oma isikupära, naiselikkust ja stiili. Kanna kleiti või kasuta seda päeva selleks, et värskendada oma garderoobi ja osta uus kleit või seelik.

Seelik on alakeha ümbritsev naisterõivas, mis vöö või värvliga kinnitatakse vöökohale. Mõnedes rahvakultuurides (nt šotlastel, kreeklastel) on seelik ka meesterõivas. Kleit on ühes tükis riietusese, mis koosneb seelikuosast ja ülaosast. Ülaosa võib olla pikkade varrukatega, lühikeste varrukatega või ilma varrukateta, õlapaeltega või täiesti õlgu paljastav. Kleidi ülaosa võib olla ka selja poolt lahtine (seljadekolteega). Kleit võib olla erineva kaeluse või kraega.

Seelik on rõivaese, mida kantakse alumise kehapoole katmiseks ja mis kinnitatakse vöökoha ümber vöö või värvliga. Mõnedes kultuurides, nagu šotlased ja kreeklased, kannavad seelikuid ka mehed. Kleit on aga riietusese, mis koosneb ühes tükis üla- ja alaosast. Kleidi ülaosa võib olla pikkade, lühikeste või ilma varrukateta, õlapaeltega või õlgu paljastav. Samuti võib see olla selja poolt avatud ehk seljadekolteega. Kleidid võivad olla erineva kaeluse või kraega.