Ostuvaba päev

Ostuvaba päev (ülemaailmne ostuvaba päev) on igal aastal novembri viimasel reedel. Ostuvaba päev on rahvusvaheline protestipäev liigse tarbimise vastu. Ameerikas tähistatakse seda tänupühajärgsel päeval, mis on üks kümnest suurimast poodlemise päevast riigis. Esimene ostuvaba päev toimus 1992. aastal Kanadas ning nüüdseks osaleb selles üle 65 riigi.

Ostuvaba päev

Buy Nothing Day on ülemaailmne tarbimisvastane kampaania, mis toimub igal aastal novembri viimasel reedel. Kampaania eesmärk on juhtida tähelepanu tarbimiskultuuri negatiivsetele mõjudele ning julgustada inimesi mõtlema oma tarbimisharjumuste üle. Kampaania on levinud üle maailma ning see on inspireerinud paljusid inimesi tarbimisvõimaluste kriitilisemaks hindamiseks ja alternatiivsete elustiilide otsimiseks.

Ostuvaba päeva toetajad korraldavad erinevaid tegevusi ja sündmusi, et tõsta teadlikkust ületarbimise probleemidest ning propageerida säästlikumat eluviisi. Mõned inimesed otsustavad veeta päeva looduses, teised korraldavad alternatiivseid üritusi, näiteks annavad tasua oma asju ära.

Inglise keeles: Buy Nothing Day.