Maailma autismi teadvustamise päev

Maailma autismi teadvustamise päev on igal aastal 2. aprillil. ÜRO üldassamblee kuulutas selle päeva maailma autismiteadvustamise päevaks, eesmärgiga kasvatada ühiskonnateadlikkust autismist.

Selle päeva raames räägitakse autismist ning teadvustatakse noortele autistliku käitumise taga olevaid põhjuseid. Autismi mõistmine ja varajane diagnoosimine on olulised, et toetada autistlike inimeste õigusi ja parandada nende elukvaliteeti.

Maailma autismi teadvustamise päev

Autism on neuroloogiline arenguhäire, mis mõjutab inimese suhtlemist, sotsiaalseid oskusi, käitumist ja huve. Autismi spektri häire võib avalduda erineval määral ning igal inimesel võivad olla erinevad sümptomid ja väljendusviisid.

Autism ei ole haigus ega midagi, millest saab “paraneda”. Pigem on see eluaegne seisund, mis võib erinevatel inimestel avalduda erinevalt ning mida saab toetada erinevate teraapiate, hariduslike programmide ja toetavate keskkondadega. Varajane diagnoosimine ja sobivad sekkumised võivad aidata inimestel autismiga täisväärtuslikku ja rahuldust pakkuvat elu elada.

Autismi esinemissagedus on 3-4 last 10 000 kohta. Tavalisem on see häire poiste hulgas: 3-4 poissi ühe tüdruku kohta. Autismi ennetamine ei ole võimalik.