Kevade algus 2024

Kevade algus on kevadisel pööripäeval 20. või 21. märtsil. Kevade saabudes muutub ilm ja kliima soojemaks ning päevad hakkavad pikemaks muutuma. Lumi sulab, puud ja taimed hakkavad õitsema ning loodus ärkab elule. Ilm kevade alguses võib olla muutlik, sealhulgas jahedamad päevad ja soojemad päikesepaistelised päevad. Kevad on tuntud ka sagedaste vihmahoogude ja tuule poolest.

Kevad on aeg, mil inimesed naudivad looduse ärkamist ja värsket õhku. Kevadine loodus pakub rohkelt võimalusi aktiivseteks tegevusteks ja aiatöödeks. Inimesed istutavad taimi, valmistavad ette aeda ja koristavad. Kevadel saab nautida ka matku looduses, piknikke ja jalutuskäike, et imetleda kevadist õitsemist ja looduse ilu.

Millal on kevade algus?

Millal algab kevad?

  • Kevade algus 2024. aastal – 20. märts (kell 03:07)
  • Kevade algus 2025. aastal – 20. märts (kell 09:02)
  • Kevade algus 2026. aastal – 20. märts (kell 14:46)

Seega võib öelda, et sellel kuupäeval on päev ja öö ühepikkused ja seda praktiliselt kogu maakera ulatuses.

kevade algus

Kevadet on sageli peetud ilusaks aastaajaks mitmel põhjusel. Kevad toob kaasa värskuse ja uue alguse. Pärast pikka talve on inimestel rõõm näha, kuidas loodus ärkab ellu ja puud ning taimed hakkavad uuesti rohelisena õitsema. Päikesepaiste ja soojem ilm loovad positiivse õhkkonna ning inimestel on rohkem energiat ja rõõmu.

Kevad on aeg, mil loomad ärkavad talveunest ja lindudel algab pesitsusaeg. Inimesed naudivad linnulaulu ja vaatlevad lindude ehitatud pesasid. Lisaks sellele on kevad seotud ka pühadega, nagu näiteks lihavõtted, mis tähistavad elu ja taassündi. Need pühad toovad kaasa rõõmu ja ühist aega pere ja sõpradega ning sageli kaasnevad erinevad traditsioonid.