Isadepäev

Isadepäeva tähistatakse Eestis iga novembrikuu teisel pühapäeval. Isadepäev on perekondlik pidupäev, millega austatakse ja tunnustatakse isasid ja vanaisasid või mehi, kes on meie elus täitnud isa rolli. See tähtpäev on populaarne ka lasteaedades ja koolides – korraldatakse mitmesuguseid üritusi. Nagu emadepäev on isadepäev alguse saanud eelmise sajandi algul Ameerika Ühendriikidest. Eestis hakati isadepäeva tähistama 1988. aastal.

  • 2024. aastal on isadepäev 10. novembril
  • 2025. aastal on isadepäev 9. novembril
  • 2026. aastal on isadepäev 8. novembril
  • 2027. aastal on isadepäev 14. novembril
  • 2028. aastal on isadepäev 12. novembril
  • 2029. aastal on isadepäev 11. novembril

isadepäev

Nüüdisaegne isadepäeva traditsioon sai alguse 20. sajandi Ameerikast. Ametlikult tähistati isadepäeva esimest korda 1910. aastal Washingtonis. Tähtpäev on populaarne enamikus maailma riikides, kuid see pole kindlal kuupäeval, vaid varieerub kogu aasta ulatuses.

Isadepäev on lipupäev, mil heisatakse lipp päikesetõusul või hiljemalt kell 08:00 hommikul. Lipp langetatakse päikeseloojangul. Lipu heiskavad riigiasutused, kohaliku omavalitsuse asutused, avalik-õiguslikud juriidilised isikud ja kisaks on oodatud ka kõik teised heiskama lippe.

Vaata ka: Kuidas valida meeldejääv isadepäeva kingitus?
Vaata ka: isadepäev – õnnitlused ja õnnesoovid isadedepäevaks

Mida teha isadepäeval?

Isadepäev on suurepärane võimalus tunnustada ja meels pidad oma isa (või pere teisi isasid) ning veeta koos nendega üks eriline päev. Siin on mõned ideed, mida saate perega isadepäeval ette võtta:

Perepildi tegemine: Korraldage perepildistamine, et jäädvustada erilisi hetki koos isaga ja teiste pere liikmetega. Pildid tehke ise või otsige professionaalne fotograaf.

Lõunasöök või õhtusöök: broneerige laud isa lemmikrestoranis või valmistage kodus eriline lõuna- või õhtusöök. Laske isal valida menüü või valmistage tema lemmikroog. Laualt ei tohiks puududa ka üks maitsev kook või tort.

Spaapäev: võtke isa kaasa ja minge spaasse. Spahotellides on palju erinevaid hoolitsusi, mille abil ennast mõnusalt tunda. Saab minna ka ujuma, sauna ja massaaži.

Koos tegemine: veetke aega koos perega ja tehke midagi, mis aitaks isa. See võib olla pisike kodune remont, koos meisterdamine või millegi maitsva küpsetamine.

Kodune kinoõhtu: uuri, mis on sinu isa lemmikfilm ja korralda kodune kinoõhtu. Valmistage popkorni ja naudige filme koos.